Ciało Miłość

Szacunek do własnego ciała

Nasze ciało to nasza prywatność, nie da się tego ukryć. Dlatego należy je traktować jako swego rodzaju świętość. Tak, świętość! Szacunek do niego to podstawowy element poczucia własnej godności, którą każdy z nas, jakby nie patrzeć, posiada. Ale każdy ma na nią zupełnie inne zapatrywanie. Są osoby, którym bez różnicy jest to, czy podzielą się z kimś tym, co „święte”, czy ukryją to przed światem i zachowają to dla siebie, ewentualnie dla tego jedynego partnera, z którym pragnie się spędzić resztę życia.

ciało, ćwiczenia

To, że ktoś posiada naprawdę ładne ciało (i niekoniecznie poukładane w głowie, ale to pomińmy), nie oznacza to, że wszyscy pragną oglądać je w całej okazałości. To nie znaczy, że musi się dać tak zhańbić, nawet za grube pieniądze, które pozwoliłyby mu już nie pracować do końca życia. Jak to zawsze powtarzam – osoby, które nie potrafią szanować siebie samych, z pewnością nie mogą wymagać tego od innych w stosunku do nich, bo jest to absurdalne.

Nie mówię, aby przesadnie się zawsze krępować do tego stopnia, żeby nie móc się przy innych osobach przebierać w szatni na w-f czy kąpać się po treningu w tym samym pomieszczeniu z prysznicami. Nie w tym rzecz, aby się siebie wstydzić. Ale nie chodzi w życiu o to, aby popadać w skrajności. A drugą ze skrajności jest właśnie celowe i świadome obnażanie swojego ciała tak, aby pokazywać je innym, co tylko mogłoby ich wprawiać w niezdrowe podniecenie i radość z niczego. Jesteśmy młodzi, toteż szacunek do naszego własnego ciała powinien być w naszym, krótkim jeszcze, życiu sprawą priorytetową.

A tego nigdy nikt nam nie odbierze. A przynajmniej w przyszłości nie będziemy musieli się za siebie wstydzić, ażeby ktoś wytykał nas palcami i nazywał od „puszczalskich”, „ladacznic”, i tego typu podobnym. Nie pozwólmy na to, żebyśmy musieli się rumienić w takich sytuacjach, tylko żebyśmy z czystym sercem mogli zignorować ewentualne takie odzywki, mając świadomość tego, że są one zupełnie bezpodstawne i do nas się nie odnoszą.
Marta Akuszewska

hastagi na stronie:

#kochałam się z psem #kochalam sie z psem #yhs-002 #szacunek do własnego ciała #kochałam sie z psem #walenie kobiet przez zwierzeta #szacunek do swojego ciala #szacunek do swojego ciała #waleniekobiet #szacunek dla swojego ciala co to znaczy

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy