Wiadomości

Rozsądnie rozplanuj majowe wydatki

Po wielkanocnych zakupach Polacy sądzili, że ich budżety domowe wreszcie trochę odetchną. Były to jednak płonne nadzieje – w maju również trzeba będzie zmierzyć się z niemałymi kosztami, ponieważ okazji do świętowania nie brakuje.Pasmo majowych wydatków rozpoczyna się długim weekendem. Co prawda będzie on trwać tylko trzy dni, ale i tak obciąży

Po wielkanocnych zakupach Polacy sądzili, że ich budżety domowe wreszcie trochę odetchną. Były to jednak płonne nadzieje – w maju również trzeba będzie zmierzyć się z niemałymi kosztami, ponieważ okazji do świętowania nie brakuje.

Pasmo majowych wydatków rozpoczyna się długim weekendem. Co prawda będzie on trwać tylko trzy dni, ale i tak obciąży nasz portfel. „Według badań przeznaczymy na ten weekend średnio 190 zł” – mówi serwisowi infoWire.pl Przemysław Kasza z Provident Polska. To dwa razy więcej niż na zwykły. Co ciekawe, większe wydatki deklarują mieszkańcy wsi – 207 zł. W przypadku osób z miast kwota wynosi 195 zł.

Bardzo duże koszty poniosą w maju rodzice wyprawiający dziecku przyjęcie z okazji I Komunii Świętej. Przeznaczą na ten cel średnio 1500 zł. Uroczystość odbije się również na kieszeniach zaproszonych gości. „Większość wyda blisko 300 zł na zakup prezentu” – zaznacza ekspert.

Sporych nakładów finansowych wymagać będzie również uczczenie Dnia Matki. Średni koszt podarunków wyniesie 80 zł. Panowie twierdzą, że kupią trochę droższy upominek, za 86 zł. Paniom wystarczy 75 zł. Wiele z nich zdecydowało już, co chce sprawić swojej mamie, i zna cenę produktu.

W maju przygotowujemy się także do Dnia Dziecka. Rodzicie przeznaczą na to święto średnio 150 zł. Dziadkowie – rozpieszczający swoje wnuczęta – jeszcze więcej. Deklarują, że kupią prezenty za 180 zł.

Maj może okazać się wyzwaniem dla domowego budżetu, dlatego warto mądrze rozplanować wydatki.


dostarczył infoWire.pl

Źródło infoWire.pl. Dostarczył
A to już wiesz?  Na przekór grypie – świadomi zagrożeń sięgajmy po szczepionki

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy