Wiadomości

Ubezpieczenie od utraty pracy

Ubezpieczenie od utraty pracy
W czasach, gdy rynek pracy jest niestabilny, a blisko 3 miliony Polaków pozostaje bez stałego zatrudnienia – wielu z nas zastanawia się, czy istnieje sposób na zabezpieczanie się w przypadku utraty pracy? Rozwiązaniem może być wykupienie ubezpieczenia, które pomoże w trudnej sytuacji zawodowej zachować płynność finansową. Czy warto z niego skorzystać?Kryzys na rynku pracy trwa już od kilku lat. Pracownicy nadal do końca nie mogą spać spokojnie obawiają się o swoje posady, gdyż właściciele firm chcąc przetrwać rynkowe zawirowania tną koszty poprzez redukcję etatów. ”[…] Dla pracowników, którzy nie zakładali takiego scenariusza często jest to prawdziwy dramat. W takiej sytuacji regulowanie zobowiązań finansowych, zwłaszcza raty kredytu hipotecznego zaciągniętego na wymarzone „M” kupione jeszcze przed kryzysem, czynszu, czy innych opłat stanowi nie lada wyzwanie.” – podkreśla Karolina Karwatka, Kierownik ds. Nowych Produktów w firmie Proama.Przed ewentualnymi skutkami utraty pracy można się ochronić wykupując odpowiednie ubezpieczenie. Banki proponują tego typu produkt finansowy zwykle przy zawieraniu umowy kredytowej na kupno mieszkania czy samochodu.

Teaser

W czasach, gdy rynek pracy jest niestabilny, a blisko 3 miliony Polaków pozostaje bez stałego zatrudnienia – wielu z nas zastanawia się, czy istnieje sposób na zabezpieczanie się w przypadku utraty pracy? Rozwiązaniem może być wykupienie ubezpieczenia, które pomoże w trudnej sytuacji zawodowej zachować płynność finansową. Czy warto z niego skorzystać?

Kryzys na rynku pracy trwa już od kilku lat. Pracownicy nadal do końca nie mogą spać spokojnie obawiają się o swoje posady, gdyż właściciele firm chcąc przetrwać rynkowe zawirowania tną koszty poprzez redukcję etatów. ”[…] Dla pracowników, którzy nie zakładali takiego scenariusza często jest to prawdziwy dramat. W takiej sytuacji regulowanie zobowiązań finansowych, zwłaszcza raty kredytu hipotecznego zaciągniętego na wymarzone „M” kupione jeszcze przed kryzysem, czynszu, czy innych opłat stanowi nie lada wyzwanie.” – podkreśla Karolina Karwatka, Kierownik ds. Nowych Produktów w firmie Proama.

Przed ewentualnymi skutkami utraty pracy można się ochronić wykupując odpowiednie ubezpieczenie. Banki proponują tego typu produkt finansowy zwykle przy zawieraniu umowy kredytowej na kupno mieszkania czy samochodu. Ubezpieczenie od utraty pracy jest istotnym zabezpieczeniem dla obu stron podpisujących umowę.”[…]Po pierwsze chronione jest ryzyko osoby ubezpieczonej, która w razie utraty pracy może otrzymać świadczenie pokrywające wysokość zobowiązania kredytowego. Po drugie – chronione jest ryzyko banku, który ma w ten sposób zabezpieczone możliwości uzyskania należnej spłaty.”, twierdzi Karolina Karwatka.

Zanim jednak podpiszemy jakąkolwiek umowę warto się z nią dokładnie zapoznać. Ubezpieczenie od utraty pracy jest dobrowolne. To, czy podczas zaciągania kredytu zdecydujemy się na taki typ ochrony, zależy od nas samych. Warto jednak mieć na uwadze, że banki zazwyczajpremiują wybór ubezpieczenia korzystniejszymi warunkami finansowania np. obniżoną marżą lub prowizją z tytułu udzielonego kredytu.

A to już wiesz?  Śmieciowe jedzenie znika ze szkół

Nic co dobre, nie trwa jednak w nieskończoność. W przypadku tego rodzaju ubezpieczeń liczba wypłacanych świadczeń w okresie utraty pracy jest ograniczona. Przez ten czas nasze zobowiązania względem banku przejmuje ubezpieczyciel. Jest to dobry moment na rozpoczęcie poszukiwania nowego źródła dochodów.

 

Źródło videoPR.pl. Dostarczył netPR.pl

hastagi na stronie:

#karolina karwatka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy